Harekete geçen dev Bitcoin balinalarından Tron’un gerçekleştireceği büyük bir yükseltmeye kadar, kripto para dünyasındaki son dakika haberlerine buyurun bir bakalım.

Bitcoin

Geçtiğimiz ay, önde gelen kripto para alım satım borsalarına ait adresleri içeren en büyük 100 Bitcoin adresi, BitInfoCharts’taki en son verilere göre, 396 Milyon Dolar değerindeki 104.949 Bitcoin’i harekete geçirdi.

Bu adreslerden on tanesi geçtiğimiz ayı Bitcoin artışı ile sonlandırdı. Toplamda, bu 10 adresin 74,966 BTC ekleme yapması, balinaların ellerinde tuttukları Bitcoin sayısını artırmak için satın alma yapmış olabileceklerini gösteriyor.

Öte yandan, 100 Bitcoin adresinden yedisi, geçen ayı daha az BTC ile sonlandırdı. Bu durum onların satış yaptıklarını gösteriyor. Toplamda, bu yedi adreste, ay sonu itibariyle ayın başlangıcından 29,983 adet daha az BTC bulunuyor.

Ethereum

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, 13 Mart’ta Hong Kong’da gerçekleştirilecek olan ilk Ethereum “supermeetup” da açılış konuşmasını yapacak. Bir basın açıklamasına göre, Buterin 2019’da platform için ileride hangi hazırlıkların yapıldığına dair açıklamalarda bulunacak.

“SuperMeetup, katılımcılara Ethereum ekosistemindeki önde gelen kişilerle bir araya gelme fırsatı veriyor. Asya’nın dört bir yanından gelen Ethereum Vakfı ve Ethereum Topluluğu Liderlerinin bilgilendirici bir açılış konuşması, panel tartışmaları ve AMA’lar için bir araya gelmesiyle birlikte katılımcılar son dönemdeki gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme fırsatı elde edecek.”

Ripple (XRP)

Ripple’ın XRP destekli çözümü xRapid’i kullanan ilk banka, ortaklığa yön veren yeni bir reklam yayınladı. Euro Exim Bank, bu ayın başlarında sınır ötesi ödeme teknolojisini başarıyla entegre ettiğini ve her şeyin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmak için Ripple ekibiyle birlikte çalıştığını ifade ediyor.

Tron

Tron yeni bir güncelleme başlatmak için hazırlanıyor. Tron’un kurucusu Justin Sun‘a göre, hard fork 28 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Stellar

BlockEQ, kullanıcıların merkezsiz bir borsada Lumenleri (XLM) ve Stellar tokenlerini gönderme, alma ve satmalarını sağlayan özel, bireylere has bir Stellar cüzdanı. App Store’a konulan ilk Stellar cüzdanı BlockEQ, kullanıcıların daha hızlı ve daha ucuz işlemler yapmaları için Bitcoin yatırmalarını ve yatırdıkları Bitcoin’i de Stellar ağındaki tokenlere dönüştürmelerine olanak tanıyan yeni bir servis açmaya hazırlanıyor. Ekip nihayetinde birden fazla kripto para birimini ve fiat para birimlerini desteklemeyi planlıyor.

Kurucu ortak Jon Lister bu gelişmeyle ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Kripto paralarınızı bir kredi kartı kullanarak harcayabilmeniz gerektiğine dair örnek bence tamamen yanlış. Kripto para birimleri, onları şekillendirmeye çalışmak ve bugün sahip olduğumuz kredi kartları gibi eski, yavaş uygulamaları dönüştürmek yerine, kendi dijital cüzdan ve ödeme uygulama biçimlerine ihtiyaç duyuyor.”

Geçtiğimiz yıl Kanada merkezli kripto para borsası Coinsquare tarafından satın alınan Stellar merkezli cüzdanın arkasındaki ekip, yeni hizmet için resmi bir tarihin henüz açıklanmadığını söylüyor.

Cardano

The Cardano Effect’in son bölümü Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson‘a yer veriyor. Bu bölümde, Cardano ağını tamamen merkezsiz hale getirecek büyük sürüm olan Shelley’ye derinlemesine bir bakış yapılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

(Excerpt) Read more Here | 2019-02-25 13:01:00
Image credit: source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.