Bitcoin ve kripto para piyasasının en büyük sorununlarından birisi açık bir şekilde dolandırıcılar ve siber saldırılar.

Yeni gelişen teknolojiyle beraber pek çok farklı siber saldırı yöntemi ortaya çıkarken, dolandırıcıların son dönemde popüler olarak tercih ettikleri bir yöntem ise phishing veya oltalama adı ile de tanınan, bir şirketin veya sitenin kimliğine bürünerek kullanıcılardan bilgi almaya veya direkt olarak farklı cüzdanlara para yatırma talep etmeyi mümkün kılan dolandırıcılık yöntemi.

Coinmarketcap verilerine göre Türkiye’nin en çok işlem hacmine sahip Bitcoin ve kripto para borsası olan BtcTurk de bu oltamala saldırılarına karşı, Twitter’dan gerçekleştirdiği duyuru ile kullanıcıları uyardı;

Varlıklarınızı Maillerdeki Bitcoin ve Kripto Para Cüzdanlarına Asla Göndermeyin

Gönderide kullanıcılardan mail ile dolandırıcılar borsa kullanıcılarının paralarını yeni adreslere taşıması gerektiğini iletirken, bu yolla mailde iletilen Bitcoin, Ethereum, Ripple, Stelar ve Litecoin adreslerine kullanıcıların para yatırma işlemi yapmaları istendi.

Gönderilen maillerdeki mail adresleri btcturk.com’un resmi adreslerine benzetilmeye çalışılırken, Twitter’da pek çok kullanıcı bu maili aldığına dair gönderinin altına yorumunu eklemiş durumda.

Similarweb.com verilerine göre aylık 1 milyonun üzerinde trafiğe sahip olan Bitcoin ve kripto para borsası, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen kripto para borsası konumunda.

Borsa platformunda Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Stellar Lumens, XRP ve USDT piyasaları aktif olarak işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

(Excerpt) Read more Here | 2019-03-03 13:40:00
Image credit: source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.